Wiadomości - Aktualności

Złote Gody

Dodał: Radek Data: 2020-12-22 10:40:29 (czytane: 679)

W tym wyjątkowym dniu po raz kolejny małżonkom, którzy wspólnie przeżyli ponad 50 lat, zabrzmiał "Marsz Mendelssohna"

Człowiek szuka miłości, bo w głębi serca wie,
że tylko miłość może uczynić go szczęśliwym.
św. Jan Paweł II

 

   Jubileusz Złotych Godów to z pewnością niecodzienna i wyjątkowa rocznica, którą może poszczycić się niewiele par małżeńskich. Tego dnia szczególnie ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy, które na zawsze zapisały się w pamięci Jubilatów. Zapewne każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale Złote Gody to jubileusz niezwykły i wyjątkowy, tak jak niezwykli i wyjątkowi są ludzie, którzy przeżyli ze sobą ponad pół wieku. Każdy z nich to inna, szczególna historia, zapisana w sercu i pamięci opowieść o wspólnym życiu w zdrowiu i chorobie, w szczęściu i w nieszczęściu.

Za to szczególne świadectwo małżeńskiej miłości i piękny przykład dla młodych pokoleń Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej - Andrzej Duda, na wniosek Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec przyznał Jubilatom medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Uroczystość odbyła się 17 grudnia 2020 r. w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Opatowiec.

W tym wyjątkowym dniu po raz kolejny małżonkom, którzy wspólnie przeżyli ponad 50 lat, zabrzmiał "Marsz Mendelssohna". Uroczystego aktu odznaczenia Dostojnych Jubilatów dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec - Sławomir Kowalczyk, w asyście Kierownika USC - Huberta Krupy, Zastępcy Kierownika USC - Renaty Tomal oraz Skarbnika Miasta i Gminy - Anny Klimaszewskiej-Luty. 

Były gratulacje, życzenia, chwile wspomnień i wzruszeń oraz toast wzniesiony na cześć Jubilatów.


Odznaczeniami uhonorowano Dostojnych Jubilatów:

 1.   Państwa Irenę i Włodzimierza Czyżyków

 2.   Państwa Zofię i Stanisława Grzywnów

 3.   Państwa Janinę i Czesława Jaglińskich

 4.   Państwa Stanisławę i Jerzego Kaczmarczyków

 5.   Państwa Wandę i Czesława Karwatów

 6.   Państwa Józefę i Andrzeja Kłosów

 7.   Państwa Marię i Arkadiusza Kowalczyków

 8.   Państwa Marię i Stanisława Kozików

 9.   Państwa Walerię i Tadeusza Marczewskich

 10. Państwa Kazimierę i Kazimierza Śliwów

 11. Państwa Lidię i Marka Wawrzyków


Medal Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie został ustanowieny jako nagroda dla małżonków, którzy przeżyli wspólnie co najmniej 50 lat ustawą z dnia 17 lutego 1960 roku o orderach i odznaczeniach, a włączony do obecnego systemu odznaczeń państwowych ustawą z 16 października 1992 roku o orderach i odznaczeniach.

Uroczystość odbyła się w sali konferencyjnej UMiG Opatowiec, przy zastosowaniu się do obowiązujących, ze względu na sytuację epidemiczną, rygorów sanitarnych.

Drogim Jubilatom gratulujemy pięknego jubileuszu życząc, aby w zdrowiu i szczęściu doczekali kolejnych pięknych rocznic. Niech ta szczególna chwila będzie dla Was nie tylko okazją do wspomnień, ale także do pogodnego spojrzenia w przyszłość.

DSC_0002_1.jpg

DSC_0004_1.jpg

DSC_0010_1.jpg

DSC_0073_1.jpg 

 


Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nowoczesne wyposażenie siłowni w szkole w Opatowcu

Mamy profesjonalną siłownię przy szkole w Opatowcu...