Wiadomości - Aktualności

Buzie roześmiane..., tak Dzień Dziecka świętowano w Chwalibogowicach

Dodał: Bartek Data: 2023-06-07 10:05:17 (czytane: 1115)

W niedzielę 4 czerwca 2023r. w Remizie Strażackiej w Chwalibogowicach, odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z naszej miejscowości.

 W niedzielę 4 czerwca 2023r. w Remizie Strażackiej w Chwalibogowicach, odbył się Dzień Dziecka zorganizowany przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z naszej miejscowości.

Uroczystość Dnia Dziecka rozpoczęła powitaniem wszystkich zgromadzonych dzieci, rodziców oraz opiekunów, Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich –  Anna Dudek.

Najlepsze życzenia dla wszystkich dzieci wraz ze słodkościami od Burmistrza Miasta i Gminy
w Opatowcu Sławomira Kowalczyka przekazała Beata Madej.

Na uroczystość Dnia Dziecka przybyli zaproszeni goście, Radny Rady Powiatu  Adam Stoksik oraz funkcjonariusze  Komendy Powiatowej Policji z Kazimierzy Wielkiej.

Policjanci rozmawiali z dziećmi na tematy przeciwdziałania przemocy domowej, opowiadali jak wygląda praca w policji a największą atrakcją były akcesoria i gadżety policyjne używane
w codziennej ich  pracy.

Panie z KGW zapewniły najmłodszym  mnóstwo atrakcji.  Dzieci były bardzo zaangażowane
w przygotowywaniu różnych potraw, koktajli, waty cukrowej oraz szaszłyków z owoców. Kolejnym  zadaniem było  malowanie twarzy, puszczanie baniek mydlanych i robienie zwierzątek
z nadmuchanych balonów a potem był czas na pyszny poczęstunek. Na stołach pojawiły się babeczki, ciasta, gofry z bitą śmietaną, dżemem i owocami,  kolorowe galaretki oraz mnóstwo słodkości.

Ten dzień był bardzo wyjątkowy i pełen wrażeń. Długo zostanie w pamięci naszych najmłodszych.

Serdecznie dziękujemy organizatorom Dnia Dziecka w Chwalibogowicach oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do jego organizacji.

 

                                                                                                     Beata Madej

Zdjęć w galerii: 10
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wszystkie zbiorniki wodne, stawy wiejskie, z terenu gminy Opatowiec zostaną zrewitalizowane, wyczyszczone, zagospodarowanie, niektóre odtworzone

W dniu 06 czerwca 2023r., Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk przy kontrasygnacie Skarbnika Miasta i Gminy Anny...