Wiadomości - Aktualności

Budowa gazociągu Pogórska Wola-Tworzeń

Dodał: Bartek Data: 2019-11-14 11:51:33 (czytane: 1175)

Na terenie naszej gminy rozpoczęły się prace polegające na budowie przesyłowego gazociągu relacji Podgórska Wola -Tworzeń.

Na niemal siedmiokilometrowej trasie zaprojektowano dużą liczbę przejść bezwykopowych - m.in. pod rzeką Wisłą w Kraśniowie oraz liczne przewierty, przeciski i mikrotunele. Gazociąg będzie służył do przesyłu gazu pod ciśnieniem 8,4 MPa, średnicą nominalną 1000 mm.
Odcinek I Pogórska Wola-Pałecznica, o długości ok. 78 km obejmuje gminy Skrzyszów, Tarnów, Lisia Góra, Dąbrowa Tarnowska, Żabno, Olesno, Gręboszów, Opatowiec, Bejsce, Kazimierza Wielka, Skalbmierz.

Cała inwestycja jest jednym z najdłuższych elementów korytarza gazowego Północ-Południe o długości 168 km, o łącznej wartości ok miliarda złotych. Wykonawcą robót budowlanych na odcinku I jest firma STALPROFIL S.A. z Zabrza. Termin zakończenia budowy gazociągu zaplanowano na koniec 2021 r.

Budowa gazociągu jest kluczowym projektem związanym z rozwojem polskiego systemu przesyłowego gazu, a jej podstawowym celem jest wzmocnienie bezpieczeństwa energetycznego kraju oraz zapewnienie możliwości dywersyfikacji źródeł dostaw gazu do Polski.

Zdjęć w galerii: 3
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...