Wiadomości - Aktualności

Biblioteka. Oczywiście!

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-05-10 08:05:09 (czytane: 705)

Po raz czternasty Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja 2017 r. "Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa i bibliotek". Ma on na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia i edukacji oraz zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek 2017 odbywa się pod hasłem: „Biblioteka. Oczywiście!”. 

Nasza Biblioteka poprzez różne formy przygotowuje swoich czytelników do tego wydarzenia. Działaniami objęte zostały wszystkie grupy wiekowe użytkowników. Tuż przed rozpoczęciem Tygodnia Bibliotek, nasi najmłodsi odbiorcy kultury, po raz kolejny odbyli swe comiesięczne spotkanie z teatrem. O tym, jak bardzo czytanie książek wpływa na rozwój intelektualny człowieka, rozwija wyobraźnię i wzbogaca emocje czytelnika, dzieci dowiedziały się ze spektaklu pt. „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach”. Spektakl wywołał wiele emocji u dzieci. Mamy nadzieję, że ta baśniowa opowieść o tym , jak wiele dobrego niesie ze sobą czytanie książek, przyczyni się do jeszcze częstszych odwiedzin najmłodszych czytelników w naszej Bibliotece.

Kolejną inicjatywą promującą działania biblioteki  była lekcja biblioteczna z udziałem młodszych oraz dyskusja o książkach i konkurs na plakat promujący czytanie i bibliotekę dla starszych dzieci ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu.   Dyskusja dotyczyła tego  „Czy warto czytać książki”, a gdy już się okazało, że warto, młodzi czytelnicy przedstawili  kolegom i koleżankom swoje propozycje czytelnicze.

Dla osób dorosłych, w większości członków Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece, zorganizowano wyjazd na spotkanie autorskie z polskim dziennikarzem śledczym i gospodarczym- Mariuszem Zielke. Pisarz gościł w Miejsko Gminnej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kazimierzy Wielkiej. Spotkanie było bardzo ciekawe. Jeśli nie wszyscy z obecnych na spotkaniu czytelników zetknęli się z książkami pisarza, to zapewne po nie sięgną w najbliższym czasie. Warto zapoznać się z „Czarną serią” autora, do której zalicza się „Wyrok”, „Formacja trójkąta” oraz „Człowiek, który musiał umrzeć”. Książki, wzbudzające wiele kontrowersji, zawierające wg. autora mieszankę fikcji literackiej z faktycznymi wydarzeniami .

Także inne tytuły, jak chociażby „Sędzia”, zapewne spodobają się naszym czytelnikom. Po spotkaniu część osób zakupiła książki opatrzone autografem pisarza.  Wyjazd sfinansowano ze środków Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, w ramach działalności DKK.
Zapraszamy do odwiedzania naszej Biblioteki, nie tylko podczas zbliżającego się Tygodnia Bibliotek.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 21
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Nasza Biblioteka ponownie wśród najlepszych w województwie

W poniedziałek 8 maja 2017r., w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, wręczono nominacje oraz przyznano tytuły...