Wiadomości - Aktualności

Archeolodzy z Krakowa z wizytą w Gminie Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2021-02-11 15:14:03 (czytane: 750)

W dniu 11 lutego 2021 roku gościliśmy kolejny już raz archeologów z Krakowa, realizujących w ramach "Ekspedycji Rzemienowice" prace poszukiwawcze, śladami historii sprzed niemal dwóch tysięcy lat, na terenie naszej gminy

W spotkaniu z Burmistrzem Miasta i Gminy Opatowiec Sławomirem Kowalczykiem uczestniczyli Magdalena Okońska-Bulas i Jan Bulas – archeolodzy z Krakowa.

Omówiono kalendarz projektowanych na 2021 rok prac archeologicznych na terenie gminy Opatowiec, ze szczególnym uwzględnieniem wyjątkowego znaleziska (kilku hektarowej osady sprzed dwóch milleniów) w Rzemienowicach. Planowane prace są wynikiem i kontynuacją wieloletnich badań, prowadzonych pod auspicjami i wysiłkiem pracowników oraz studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, przybliżających bogatą historię osadniczą naszych ziem. 

Poniżej załączamy, zebrane, artykuły sprzed roku, dwóch i więcej lat dotyczące wyjątkowości badań archeologicznych w Rzemienowicach. Zachęcamy do interesującej lektury. 

 archelodzy2021res.jpg

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Azbest - nabór wniosków

Zawiadomienie o naborze wniosków o udzielenie dotacji na usunięcie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości znajdujących się na terenie...