Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2018-11-28 09:08:14 (czytane: 3701)

W dniu 22 listopada 2018 r. na scenie Domu Kultury w Opatowcu odbył się Międzypowiatowy Konkurs Piosenki Anglojęzycznej.

Przygotowały go nauczycielki języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu - Zofia Aleksandra Sobczyk i Izabela Włosowicz. Celem konkursu było: popularyzowanie języka angielskiego wśród uczniów szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych, nabywanie umiejętności wyrażania siebie przez występy na scenie, zachęcanie do tworzenia własnych interpretacji utworów śpiewanych przez znanych wykonawców, rozwijanie młodych talentów oraz integracja uczniów
i nauczycieli.

Realizacja konkursu była możliwa dzięki życzliwości i ogromnemu wsparciu Wójta Gminy Opatowiec Pana Sławomira Kowalczyka, który otwierając konkurs zwrócił się w serdecznych słowach do jego uczestników, życząc im powodzenia i podkreślając znaczenie znajomości języka angielskiego we współczesnym świecie.

Słowa podziękowania od organizatorów konkursu należą się również Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu Pani Elżbiecie Szczęsnej-Kusak za umożliwienie przeprowadzenia konkursu, za życzliwość i wyrozumiałość w trakcie podejmowanych działań. Występy młodych artystów nie miałyby tak profesjonalnej oprawy, gdyby nie gościnność Pani Dyrektor Beaty Adamczyk, która udostępniła scenę Instytucji Kultury w Opatowcu.

Realizację tego przedsięwzięcia wsparły finansowo i rzeczowo także następujące firmy:

- Wydawnictwo Express Publishing,

- Firma Expert, Pana Wojciecha Baziuka z Buska-Zdroju,

- Delikatesy Opatowiec, Państwa Anny i Marka Krawczyków,

- Zajazd Wiśniewscy, Państwa Barbary i Stanisława Wiśniewskich,

- Piekarnia Opatowiec, Pana Mariusza Rutkowskiego.

Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły:

- Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju,

- Zespół Szkół im. Kazimierza Wielkiego w Stopnicy,

- Szkoła Muzyczna I Stopnia w Koszycach,

- Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu.

W trakcie występów ze sceny popłynęły evergreeny wielkich gwiazd światowej piosenki anglojęzycznej - Elvisa Presleya, Franka Sinatry, Leonarda Cohena, Katie Melua.

Konkurs uświetniły swoim mini recitalem absolwentki gimnazjum w Opatowcu, Emilia Kozioł i Nikola Wróbel, odnoszące spektakularne sukcesy w licznych konkursach krajowych i międzynarodowych. Opiekunem muzycznym obu wokalistek jest Pan Wiesław Tomal.

Jury w składzie:

- Pani Elżbieta Szczęsna-Kusak - Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu,

-  Pani Beata Adamczyk - Dyrektor Instytucji Kultury w Opatowcu,

- Pani Agnieszka Boduszek - nauczycielka języka angielskiego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju,

- Pani Marta Ciesielska - nauczycielka muzyki ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Koszycach

- Pan Jarosław Naporowski - Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opatowcu,

- Pan Wiesław Tomal - nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej w Opatowcu

… miało twardy orzech do zgryzienia, ponieważ wszyscy wykonawcy prezentowali wysoki poziom, a wykonywane przez nich utwory wymagały dużych umiejętności wokalnych i wkładu pracy.

Po burzliwych obradach jury ogłosiło następujący werdykt:

I miejsce ex aequo: duet - Wiktoria Piotrowska i Karolina Gajos ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju, którym towarzyszyła para taneczna - Elżbieta Maskiera i Jakub Sztuk, przygotowani przez Panią Agnieszkę Boduszek oraz Nikola Kozioł ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu, przygotowana przez Pana Wiesława Tomala i Panią Zofię Sobczyk.

II miejsce ex aequo: Izabela Opioła i duet - Alicja Piorun i Bartosz Dybała, ze Szkoły Muzycznej I Stopnia w Koszycach, przygotowani przez Panią Martę Ciesielską.

III miejsce ex aequo: Maja Mazur i Krystian Bąk z Zespołu Szkół w Stopnicy, przygotowani przez Panią Anitę Brudek.

Konkurs, prowadzony przez uczniów klasy III Gimnazjum w Opatowcu: Zuzannę Dudek, Klaudię Krawiec, Jakuba Kłosa i Wojciecha Rajczaka, przebiegł w miłej i serdecznej atmosferze. Wszystkich wykonawców nagrodzono gromkimi brawami; nawiązaniu nowych przyjaźni sprzyjał wspólny poczęstunek i sesja zdjęciowa.

Organizatorzy konkursu raz jeszcze dziękują Wszystkim Osobom, które wsparły przygotowania do Konkursu.

Zofia Aleksandra Sobczyk

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...