Uroczystość nadania sztandaru Jednostce Strzeleckiej "Strzelec"

Dodał: Bartek Data: 2018-09-21 14:49:32 (czytane: 3100)

W dniu 16 września 2018 r. w Czarnocinie odbyła się uroczystość nadania sztandaru Jednostce Strzeleckiej numer 2130 im. Generała Bronisława Kwiatkowskiego.

Jednostka Strzelecka nr 2130 "Strzelec", działająca w powiecie kazimierskim, nawiązuje do historycznych, walczących o niepodległość Rzeczpospolitej, Drużyn Strzeleckich i Strzelca, wpisanych w naszą historię od przeszło wieku. Utworzona przed czterema laty, zrzesza w swoich szeregach kilkudziesięciu ochotników z gmin naszego powiatu. Formuje i kształtuje postawę patriotyczną młodzieży, bierze udział w ważnych wydarzeniach i uroczystościach, także na terenie naszej gminy,

Po mszy polowej koncelebrowanej przez księdza kapelana jednostki Zdzisława Sideła oraz proboszcza parafii w Czarnocinie księdza Adama Kornalskiego, nastąpiło uroczyste poświęcenie nowego sztandaru, przejętego na rzecz jednostki przez nowego dowódcę Kazimierskich Strzelców Zbigniewa Cieśniarskiego.

Na uroczystości, wśród zaproszonych gości, obecny był Sławomir Kowalczyk, wójt gminy Opatowiec z liczną delegacją z naszej gminy wraz z pocztami sztandarowymi ze Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu oraz 14. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej działającej przy szkole w Opatowcu.

Uroczystość nadania sztandaru to bardzo ważny i symboliczny moment. To chluba, ale i zobowiązanie... Gmina Opatowiec wsparła tę szczytną ideę, herb gminy widnieje dumnie na sztandarze jednostki.

Uroczystość zakończyła się defiladą pododdziałów, w tym formacji wojskowych, prezentacją artystyczną i żołnierskim poczęstunkiem.

Komunikat w sprawie sygnału alarmowego w dniu 1 sierpnia 2019 r.

W ramach treningów i ćwiczeń dotyczących systemów alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego,...