Kolejne prace remontowe w Strażnicy OSP Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2018-10-05 14:00:43 (czytane: 3974)

Zamontowano kolejne, nowe drzwi garażowe w Strażnicy OSP w Opatowcu

Dzięki staraniom władz samorządowych gminy Opatowiec, jednostka z Opatowca uzyskała dofinansowanie z Budżetu Państwa (za pośrednictwem PSP) w kwocie 5000 zł., przy dofinasowaniu w kwocie 3500 zł ze środków własnych gminy. Zamontowana została nowoczesna brama garaźowa.

Prace wykonała Firma Remontowo – Budowlana „BUDMAX” Łukasza Sokołowskiego z Kazimierzy Wielkiej. Warto dodać, że jest to już druga w ostatnim czasie wymiana bramy garażowej w remizie w Opatowcu. Jesienią 2017 r. wymieniono w tym budynku bramę garażową, a wartość tego zadania wynosiła 10 600 zł. Należy dodać, że nowe bramy garażowe w najbliższym czasie (do końca 2018 roku) zostaną jeszcze zamontowane w remizach OSP w Kocinie, Charbinowicach i Krzczonowie.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W remizie OSP na początku 2018 roku powstała również nowa łazienka. Prace polegały na wymurowaniu ścian, wykonaniu stropu, montażu drzwi, ułożeniu płytek na ścianach oraz podłodze, malowaniu ścian, wykonaniu instalacji elektrycznej oraz wodno – kanalizacyjnej, a także na białym montażu. Roboty te wykonała firma Pana Mariusza Dudka z Urzut za kwotę 11 000 zł. Środki na ten cel w całości pochodziły z budżetu gminy Opatowiec.

Natomiast wiosną bieżącego roku Gmina Opatowiec wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Opatowcu przy równym udziale środków, sfinansowały remont klatki schodowej w budynku straży. W ramach tego zadania położono gładź na ścianach, wymurowano ściankę z pustaków, pomalowano ściany, ułożono płytki na schodach oraz położono tynk mozaikowy. Wartość remontu to 4500 zł. Prace wykonali Pan Artur Cugowski oraz Pan Paweł Kozanecki.

000002.jpg     000001.jpg

l1.jpg      l2.jpg