Mobilny system informacji SISMS - BLISKO w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2018-05-19 15:52:00 (czytane: 2975)

W dniu 18 maja 2018 roku w Urzędzie Gminy została uruchomiona aplikacja BLISKO należąca do ogólnopolskiego systemu SISMS, informująca mieszkańców o zagrożeniach pogodowych czy wydarzeniach kulturalnych.

Gmina Opatowiec wprowadziła bezpłatny mobilny system powiadamiania i ostrzegania. Mieszkańcy gminy, którzy wyrażą taką chęć, już mogą bezpłatnie otrzymywać wiadomości SMS z informacjami między innymi o zagrożeniach pogodowych, utrudnieniach na terenie gminy czy wydarzeniach kulturalnych i sportowych.

Komunikator BLISKO –aplikacja na smartfony – to rozwiązanie, które pozwala na informowanie mieszkańców o zagrożeniach, programach zdrowotnych, imprezach kulturalnych i sportowych oraz innych ważnych wydarzeniach na terenie Gminy Opatowiec. Do skorzystania z aplikacji BLISKO potrzebna jest rejestracja, która odbywa się na dwa sposoby.

Posiadacze telefonów typu smartfon mogą pobrać odpowiednią bezpłatną aplikację o nazwie BLISKO oficjalnych platform dystrybucyjnych ( APP STORE, GOOGLE PLAY, WINDOWS STORE). Po zainstalowaniu aplikacji należy dodać lokalizację "Opatowiec" i wybrać od kogo i jakie informacje chcemy dostawać. Od tej pory będziemy otrzymywać najważniejsze informacje z Urzędu Gminy w postaci wiadomości SMS Cloud. Warto dodać, że za pomocą tego rozwiązania do wiadomości mogą zostać dołączone zdjęcia, filmy oraz pliki audio.

Drugi sposób rejestracji przeznaczony jest dla tych, którzy będą chcieli otrzymywać powiadomienie w tradycyjny sposób czyli SMS. Rejestracja  będzie się odbywać przez wysłanie SMS o treści Tak.tka0401 na nr 661 000 112. Otrzymamy SMS zwrotny z informacją o akceptacji regulaminu. Aby zaakceptować regulamin i zakończyć rejestracje należy wysłać SMS o treści ZGODA na nr 661 000 112.

Możemy również aktywować usługę otrzymywania SMS rejestrując się na stronie internetowej https://www.sisms.pl/rejestracja/formularz/aea2c5f4/krok-1 i postępować zgodnie z kolejnymi krokami. W razie jakichkolwiek pytań lub problemów z rejestracją będzie można uzyskać pomoc w Urzędzie Gminy.

Aplikacja ta udoskonalona będzie na bieżąco  w odpowiedzi na wynikle potrzeby. Umożliwi mieszkańcom Gminy, otrzymywanie informacji w szybki i rzetelny sposób.