„TIK? TAK!” czyli Technologia Informacyjno-Komunikacyjna szkole w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2018-05-18 09:30:49 (czytane: 2328)

Projekt Gminy Opatowiec pod nazwą: „TIK? TAK!” znalazł się na liście pozytywie ocenionych projektów.

Projekt Gminy Opatowiec pod nazwą: „TIK? TAK!” o wartość 292 168,75 zł  znalazł się na liście pozytywie ocenionych projektów w ramach Osi 8 – Rozwój edukacji i aktywne społeczeństwo w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 dla Europejskiego Funduszu Społecznego
Poddziałanie 8.3.3 Rozwój edukacji kształcenia ogólnego w zakresie stosowania TIK.  Wysokość dofinansowania to, ponad 88%, czyli 257 544,75 zł. Rozpoczęcie realizacji wyżej wymienionego projektu przewidziano na wrzesień 2018 roku.

Podczas działań projektowych uczniowie wezmą udział w dodatkowych zajęciach związanych z programowaniem, robotyką, fotografią cyfrową oraz grafiką komputerową,
a Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu wzbogaci się
o bezprzewodową sieć WLAN oraz 15 nowoczesnych stanowisk komputerowych.

W ramach projektu „TIK? TAK!” zaplanowano też dla uczniów udział w atrakcyjnym obozie naukowym oraz niezwykłe spotkanie z robotem humanoidalnym NAO w Centrum Kreatywnych Technologii w Krakowie.

Grzegorz Kozioł