Zaproszenie na Sesję Rady Gminy

Dodał: ugopatowiec Data: 2018-03-21 15:17:29 (czytane: 2432)

Zapraszam na Sesję Rady Gminy Opatowiec, która odbędzie się 28 marca 2018 r. (środa) godz. 9:30 w Domu Kultury w Opatowcu.

Porządek sesji:

1. Otwarcie.
  2. Przedstawienie porządku obrad.
  3. Przyjęcie protokołu z Sesji odbytej w dniu 29 stycznia 2018 roku.
  4. Sprawozdanie z działalności Wójta Gminy w okresie między sesjami.
  5. Przedstawienie informacji o stanie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie Gminy Opatowiec za rok 2017.
  6. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany budżetu gminy Opatowiec na 2018 r.
  7. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Opatowiec na lata 2018-2033.
  8. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na nabycie do zasobu nieruchomości gminnych, niezabudowanej nieruchomości gruntowej.
  9. Podjęcie uchwały w sprawie zawarcia porozumienia międzygminnego o wspólnym przygotowaniu i przeprowadzeniu postępowań o udzielenie zamówień publicznych na zakup i świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej w ramach Grupy Zakupowej Energii Elektrycznej.
  10. Podjęcie uchwały w sprawie podziału Gminy Opatowie na okręgi wyborcze, ustalenia ich granic i numerów oraz liczby radnych wybieranych w każdym okręgu.
  11. Podjęcie uchwały w sprawie podziału Gminy Opatowie na stałe obwody głosowania, ustalenia ich numerów i granic  oraz siedzib obwodowych  komisji wyborczych.
  12. Podjęcie uchwały w sprawie programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Opatowiec w 2018 roku.
  13. Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia/niewyrażenia zgody na wyodrębnienie w budżecie gminy Opatowiec środków stanowiących fundusz sołecki
  14. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości ekwiwalentu pieniężnego dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Opatowiec za udział w działaniach ratowniczych lub szkoleniach pożarniczych organizowanych przez Państwową Straż Pożarną lub Gminę Opatowiec.
  15. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia regulaminu wynagradzania nauczycieli zatrudnionych w szkołach i placówkach oświatowych prowadzonych przez Gminę Opatowiec.
  16. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Aktualizacji Programu Rewitalizacji Gminy Opatowiec na lata 2016-2023
  17. Podjęcie uchwały przyjmującej ,,Apel Rady Gminy Opatowiec w sprawie przywrócenia praw miejskich miejscowościom, które zostały ich pozbawione w wyniku represji carskich’’.
  18. Sprawy różne.
  19. Zapytania i interpelacje.
  20. Zamknięcie obrad.

Przewodniczący Rady Gminy