Uroczystości w Sztabie Wojskowym w Kielcach

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-11-21 12:28:02 (czytane: 3503)

W dniu 27 października b.r. w garnizonie w Kielcach, odbyły się uroczyste obchody 99. rocznicy powstania Terenowych Organów Administracji Wojskowej.

Wzięli w niej udział przedstawiciele służb mundurowych oraz organów administracji rządowej i samorządowej województwa.

Święto było okazją do podsumowania działalności wojskowej, realizowanej na obszarze naszego województwa, w tym również wręczenia medali i wyróżnień. Szef WSzW nagrodził przedstawicieli władz rządowych i samorządowych za zaangażowanie w realizację zadań obronnych oraz owocną współpracę z administracją wojskową województwa.

Wśród wyróżnionych był Wójt Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk - uhonorowany pamiątkowym medalem Administracji Wojskowej.

Z terenu administrowanego przez WKU w Busku-Zdroju medale otrzymali także Mirosław Wieczorek, były w-ce Burmistrz MiG Busko-Zdrój, który został odznaczony brązowym medalem „Za Zasługi dla Obronności Kraju” oraz Ryszard Zych, Burmistrz MiG Stopnica uhonorowany  medalem Administracji Wojskowej.

Odznaczenie to jest wymiernym i symbolicznym podsumowaniem realizacji przez Samorząd Gminy Opatowiec bieżących zadań obronnych, krzewienia i utrwalania pamięci historycznej oraz zachowań patriotycznych. Działania, realizowane regularnie od lat w naszej gminie, godne upamiętnianie historii (pamięć o żołnierzach legionowych, o żołnierzach II Wojny Światowej, pamięć o Marszałku Piłsudskim, lekcje patriotyzmu), zostały dostrzeżone i docenione przez Wojewódzki Sztab Wojskowy w Kielcach.

Wyróżnienie, wręczone na ręce Wójta gminy, jest wyróżnieniem dla całej gminy. Jest to docenienie wieloletniej postawy, wyrażanej i realizowanej przez Samorząd gminy, strażaków OSP, uczniów i pracowników szkół, harcerzy i jakże wielu naszych mieszkańców.

rocznica_TOAW_2017_1.JPG

rocznica_TOAW_2017_2.JPG

Wyjazd do Tyńca

„Cudze chwalicie, Swego nie znacie, Sami nie wiecie, Co posiadacie”....