Pracownia edukacji ekologiczno-przyrodniczej dla Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2017-10-20 07:43:12 (czytane: 4056)

Wójt Gminy Opatowiec otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach na wyposażenie pracowni edukacji ekologiczno-przyrodniczej w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu.

Celem programu jest polepszenie nauczania przedmiotów przyrodniczo-środowiskowych, podniesienie jakości edukacji ekologicznej, kształtowanie zainteresowań uczniów ekologią, ochroną środowiska, poszerzanie kwalifikacji nauczycieli przedmiotów przyrodniczych, a także integracja poprzez współpracę szkoły, urzędu gminy i społeczności lokalnej. Całkowity koszt realizacji projektu został oszacowany na kwotę około 25 000 zł.

W celu jak najlepszego zrealizowania w/w działań pracowania ekologiczno-przyrodnicza została wyposażona w następujące pomoce dydaktyczne: zestawy doświadczalne dotyczące ochrony powietrza atmosferycznego, energii odnawialnej, odnowy wód, gleby i powierzchni Ziemi, przyrządy do obserwacji i badań przyrody itp., Ponadto zakupione zostały filmy edukacyjne, gry edukacyjne, meble do pracowni.
W ramach projektu zaplanowane zostały działania edukacyjne w ramach zajęć lekcyjnych, w tym m.in. dokonywanie pomiarów, obserwacji, doświadczeń związanych z ekologią i ochroną środowiska, tworzenie prezentacji i happeningów o tematyce związaną z ekologią.

W ramach zajęć pozalekcyjnych o charakterze przyrodniczym zaplanowano wycieczki: do oczyszczalni ścieków, na farmę wiatrową, do elektrowni wodnej, do Nadnidziańskiego Parku Krajobrazowego oraz Świętokrzyskiego Parku Narodowego.

Podpisanie umowy - zobacz

IMG_1288.jpg   IMG_1291.jpg

3.jpg  1.jpg

IMG_1293.jpg   WP_20170926_007.jpg