Co słychać w naszej Kulturze

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-10-05 09:02:51 (czytane: 4434)

Przed nami długie jesienne wieczory, warto więc zastanowić się nad sposobem spędzenia tego czasu.

Samorządowa Instytucja Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu zaprasza dzieci, młodzież i osoby dorosłe do udziału w organizowanych w naszej placówce zajęciach.

Od września, po wakacyjnej przerwie, ruszyły zajęcia plastyczne prowadzone przez P. Annę Stoksik-Markuszewską. Zajęcia odbywają się w piątkowe wieczory. W obecnej chwili mamy 2 grupy wiekowe 5-9 lat, 10-16 lat. Osoby chętne aby dołączyć do grona uczestników kółka „MiniArt” serdecznie zapraszamy.

W środy odbywają się zajęcia wokalne i instrumentalne prowadzone przez P. Radosława Kornasia. Tutaj swoje miejsce znajdą osoby, którym "w duszy gra". Dzieci i młodzież uczą się gry na instrumentach (pianino, keyboard, gitara klasyczna, elektryczna oraz basowa, akordeon, perkusja, saksofon). Osoby które lubią śpiewać zapraszamy do grupy wokalnej „Żuraweczki”, która nabywane podczas zajęć umiejętności prezentuje na lokalnych uroczystościach. Przy Domu Kultury działa również młodzieżowy zespół muzyczny „Żywioły”.

Osoby lubiące ruch zapraszamy natomiast do udziału w zajęciach zumby oraz fitness. W chwili obecnej prowadzone są zajęcia dla osób dorosłych, w przypadku zainteresowania ze strony dzieci i młodzieży również dla nich instruktor zumby ma ciekawą propozycję. Zachęcamy do udziału.

Nie może z naszej strony zabraknąć oferty dla miłośników literatury. Zachęcamy do odwiedzenia naszej Biblioteki i sięgnięcia po ulubione książki. Jak co roku zakupionych zostało wiele nowości. Aktywnie działają również Dyskusyjne Kluby Książki. Osoby w każdym wieku, które lubią dobrą książkę mogą do nich dołączyć.

Informacji udzielają  i zapisy prowadzą pracownicy Instytucji Kultury, tel. 41 35 18 026.

Beata Adamczyk