Obchody Gminnego Dnia Strażaka

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-05-04 15:24:40 (czytane: 5163)

Tegoroczne święto św. Floriana strażacy z terenu Gminy Opatowiec obchodzili w dniu 3 maja 2017 roku w Rogowie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą odprawił ks. Robert Borecki - proboszcz parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny.

Po Mszy Świętej, przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Kociny, odbył się przemarsz pocztów sztandarowych jednostek OSP.  Przeglądowi i defiladzie jednostek OSP przewodniczył Komendant Gminny OSP dh Tadeusz Nur, który złożył meldunek Prezesowi Zarządu Gminnego OSP, Wójtowi Gminy dh. Sławomirowi Kowalczykowi.

Obecnych na uroczystości strażaków, zaproszonych gości oraz mieszkańców gminy powitał Prezes OSP Rogów dh Mieczysław Boksa. Obchody „Dnia Strażaka” swą obecnością zaszczycili: Starosta Powiatu Kazimierskiego, Prezes Zarządu Powiatowego Związku OSP dh Jan Nowak, Zastępca Komendanta Policji w Kazimierzy Wielkiej Jacek Piwowarski, Radni Powiatu Kazimierskiego, Radni Gminy Opatowiec, Sołtysi, mieszkańcy gminy i goście.

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. świętokrzyskiego Srebrnymi Medalami „Za Zasługi Dla Pożarnictwa” odznaczeni zostali druhowie reprezentujący jednostkę OSP Mistrzowice. Odznaczenia wręczono druhom: Łukaszowi Krycy, Wojciechowi Dzięciołowi i Pawłowi Książkowi.

Odznaczonym serdecznie gratulujemy! Strażakom z OSP Rogów i Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Rogowie dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie uroczystości.

700 tys. na przedszkola w Gminie Opatowiec

W dniu 21 kwietnia 2017 roku Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął konkurs „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”....