77. rocznica Zbrodni Katyńskiej

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-04-12 13:29:12 (czytane: 2631)

W dniu 10 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół w Opatowcu odbył się uroczysty apel upamiętniający rocznicę mordu dokonanego na polskich oficerach przez NKWD w 1940 roku.

Na uroczystym apelu uczniowie zaprezentowali utwory patriotyczne oraz przygotowali prezentację multimedialną, nawiązującą tematycznie do tragicznych wydarzeń z historii polskiego narodu. Przypomnieli również o losach ponad 22 tysięcy polskich jeńców, ofiar masowej deportacji, na których z woli Stalina wykonano wyrok śmierci strzałem w tył głowy.
W uroczystości prowadzonej przez Elżbietę Szczęsną-Kusak, Dyrektora Zespołu Szkół w Opatowcu, uczestniczyli: Michał Szczerba – Radny Powiatu Kazimierskiego, Hubert Krupa – Kierownik USC w Opatowcu, Beata Adamczyk – Dyrektor Instytucji Kultury w Opatowcu, Krystyna Opiatowska-Ciepichał – emerytowany Dyrektor Szkoły Podstawowej w Opatowcu wraz z emerytowanymi nauczycielami i mieszkańcy naszej gminy.
Uczestnicy apelu minutą ciszy oddali hołd poległym Polakom. W tym miejscu przywołano również pamięć ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, która miała miejsce 10 kwietnia 2010 roku.
Kolejnym punktem uroczystości był przemarsz delegacji pod Dąb Pamięci, by składając wiązanki i zapalając znicze, uczcić pamięć ofiar Zbrodni Katyńskiej, w tym pochodzących z gminy Opatowiec: Franciszka Rokickiego, Zygmunta Pietraszewskiego oraz Franciszka Grudnia.

Katyń,… ocalić od zapomnienia!

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

...