Wiadomości - Aktualności

„Bo z dziewczynami…. „ – czyli XIV Gminny Dzień Kobiet w Krzczonowie

Dodał: Bartek Data: 2023-03-13 14:08:53 (czytane: 1723)

11 marca 2023 r. blisko 200 Pań z terenu gminy Opatowiec spotkało się, aby na przekór mroźnej atmosferze marcowego weekendu skutecznie rozgrzać uroczyste obchody Dnia Kobiet.

Na tak zacną uroczystość zaproszenie przyjęli i przybyli znamienici goście - Posłowie na Sejm RP - Michał Cieślak, Czesław Siekierski i Mariusz Gosek, Senator RP – Jacek Włosowicz, Starosta Powiatu Kazimierskiego – Jan Nowak, Przedstawiciele Rady Powiatu – Michał Szczerba, Janusz Nawrot, Adam Stoksik, Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – Jan Sojka i Dorota Domoń wraz z Radnymi, Kierownik Biura Powiatowego ARiMR – Janusz Skoczek, Komendant Gminny OSP – Tadeusz Nur, Sekretarz Miasta i Gminy - Łukasz Marzec, Skarbnik Miasta i Gminy – Anna Klimaszewska-Luty, Sołtys Krzczonowa – Marian Gruszka, Dyrektorzy i Pracownicy instytucji gminnych i powiatowych, Sołtysi z terenu gminy Opatowiec.

Organizatorzy zadbali, aby humor i dobra zabawa widoczna była na twarzach wszystkich uczestniczek. Po oficjalnym powitaniu i tradycyjnych życzeniach złożonych przez Burmistrza Miasta i Gminy – P. Sławomira Kowalczyka oraz zaproszonych gości, Panie otrzymały od mniej pięknej – męskiej części społeczeństwa kwiaty i słodki upominek.

Jako, że Gminny Dzień Kobiet w Krzczonowie to jedno z najważniejszych kulturalnych wydarzeń zapewniono na tą okoliczność bogaty program artystyczny.

Na scenie zaprezentowały swój program artystyczny dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu, Szkoły Podstawowej w Krzczonowie oraz Panie i Panowie z Klubu Seniora w Kocinie.

Gwoździem programu i zarazem niespodzianką był zaprezentowany przez śląsko-małopolskich artystów koncert pt. „Bo z dziewczynami….”, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem publiczności i zakończył po kilku bisach.

Po zakończeniu części artystycznej Panie spędziły sympatycznie czas przy muzyce zespołu Top Secret.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się
w przygotowanie tegorocznej uroczystości, szczególnie Sołtysowi Krzczonowa, Paniom z KGW Krzczonów, strażakom OSP Krzczonów, czuwającym nad bezpieczeństwem oraz mieszkańcom Krzczonowa.

Pomimo, że obchody Gminnego Dnia Kobiet mamy już za sobą, liczymy, że za sprawą Panów każdy pozostały dzień w roku będzie równie wyjątkowy, a humor będzie dopisywał przez kolejne 12 miesięcy – aż do następnego spotkania, czego z całego serca Wam – piękne Panie życzymy.

Zdjęć w galerii: 104
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wisła Opatowiec awansowała do I Polskiej Ligi Futsalu

5 marca 2023 r., po meczu rozegranym na hali Kazimierskiego Ośrodka Sportowego, Wisła Opatowiec wywalczyła awans do I Polskiej Ligi...