Wiadomości - Aktualności

Działaj lokalnie – skorzystaj z pomocy ogólnopolskiej akcji Masz Głos!

Dodał: Bartek Data: 2023-02-20 11:03:11 (czytane: 991)

Od 21 lutego do 5 marca 2023 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego. Do akcji mogą zgłaszać się organizacje społeczne i nieformalne grupy mieszkańców, zwłaszcza pochodzące z małych miejscowości i na początku swojej działalności, które w ciągu tego roku chcą zrobić coś dobrego dla swojej społeczności lokalnej.

Akcja Masz Głos pomaga społecznikom zrealizować działania we współpracy z władzami samorządowymi i mieszkańcami – pod tym względem jest unikatowa w skali Polski. Chodzi w niej o to, żeby i mieszkańcy, i władze poczuli się współodpowiedzialni za swoją gminę.

Jakie działania wspiera akcja

Aby dołączyć do grona uczestników tegorocznej edycji akcji Masz Głos należy do 5 marca wypełnić formularz zgłoszeniowy. W drugim etapie odbywa się rozmowa telefoniczna z koordynatorem. Liczba miejsc jest ograniczona. O wynikach rekrutacji zgłaszający się zostaną poinformowani do 13 marca przez stronę internetową akcji Masz Głos.

Wsparcie dla uczestników

Grupy i organizacje przyjęte do akcji rozpoczną 10-miesięczną pracę nad realizacją swojego pomysłu. Otrzymają bezpłatne wsparcie w postaci:

·         stałej współpracy i doradztwa ze strony doświadczonego koordynatora,

·         pomocy prawnej,

·         możliwość udziału w szkoleniach stacjonarnych i online oraz wizytach studyjnych do miejsc, w których wzorowo działają tandemy mieszkańców i władz, złożonych z uczestników akcji Masz Głos i Pracowni Samorządowej np. w Kluczborku, Krakowie, Olecku,

·         możliwość otrzymania  mikrograntu na działania (600 zł),

·         konsultacji przy działaniach promocyjnych i komunikacyjnych,

·         szansy na nagrodę Super Samorząd i Super Głos, których wręczenie kończy każdą edycję akcji.

Zapisz się do akcji Masz Głos! Zgłoszenia do 5 marca 2023 przez stronę: https://www.maszglos.pl/zapisz-sie/

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wiktoria Maj z Opatowca podbija śpiewem świat! Ostatnio zdobyła Grand Prix festiwalu w Rzymie

Wiktoria Maj z Opatowca, utalentowana wokalnie 19-latka, zdobyła Grand Prix, pierwsze miejsce i nagrodę specjalną w międzynarodowym...