Wiadomości - Aktualności

Ferie zimowe z biblioteką były bardzo udane

Dodał: Radek Data: 2023-02-14 07:36:45 (czytane: 452)

Uczestnicy zajęć realizowanych w instytucji kultury nie mogli narzekać na nudę. Biblioteka przygotowała dla nich ciekawą ofertę, z której chętnie korzystali najmłodsi mieszkańcy gminy Opatowiec.

Zaproponowane przez pracowników biblioteki zajęcia były bardzo różnorodne. Wspólnie odbywaliśmy książkowe podróże, podczas których odwiedziliśmy starych przyjaciół i poznaliśmy nowych. Zabawy integracyjno-animacyjne, jak zawsze sprawiły najmłodszym wiele radości. Duża widownia zebrała się na teatrzyku obrazkowym kamishibai pod tytułem „Dwa ptaszki”. Natomiast uczestnicy wykazali się olbrzymią wyobraźnią tworząc barwne historie z wykorzystaniem lalek pacynek. Podczas zajęć powstało także wiele wspaniałych prac plastycznych, które można podziwiać w naszej małej galerii.

Jedno z naszych spotkań poświęcone było pszczołom. O życiu tych pracowitych i inteligentnych owadów opowiedział dzieciom Pan Jan Charzewski. Dzieci z uwagą słuchały i oglądały zdjęcia pasieki i filmiki nagrane przez naszego gościa podczas prac w pasiece, a na zakończenie posmakowały pysznego i zdrowego miodu.

Dobiegły końca ferie zimowe, jednak nie kończą się nasze cotygodniowe spotkania z kreatywną biblioteką. Wszystkich chętnych zapraszamy w każdy piątek w godzinach 16.00 – 17.30.

Beata Adamczyk


 

Zdjęć w galerii: 25
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Dodatkowe panele fotowoltaiczne na budynkach gminnych

Na budynku gospodarczym obok Urzędu Miasta i Gminy w Opatowcu oraz budynkach Ośrodka Zdrowia i Domu Kultury w Opatowcu zostały zamontowane...