Wiadomości - Aktualności

Sukces Przedszkolaków z Opatowca w etapie powiatowym II ŚWIĘTOKRZYSKIEJ OLIMPIADY PRZEDSZKOLAKA

Dodał: Bartek Data: 2022-11-23 09:29:02 (czytane: 911)

W dniu 22 listopada na hali sportowej w Kazimierzy Wielkiej po raz kolejny odbył się powiatowy etap Świętokrzyskiej Olimpiady Przedszkolaka.

Głównym celem Olimpiady organizowanej przez Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty jest rozwijanie sprawności fizycznej, współdziałanie w zespole oraz świetna zabawa dzieciaków.

W zawodach sportowych wzięły udział przedszkola z powiatu kazimierskiego, które po eliminacjach na etapie gminnym zakwalifikowały się do etapu powiatowego: Przedszkole Motylek z Kazimierzy Wielkiej, Przedszkole z Opatowca, Przedszkole z Czarnocina, Przedszkole z Bejsc oraz Przedszkole ze Skalbmierza.

Mali olimpijczycy konkurowali w czterech dyscyplinach: bieg sztafetowy, bieg z przeszkodami, rzut woreczkami do koła hula-hop oraz skok w dal z miejsca. Emocje były ogromne. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach, które były oczywiście punktowane.

W trakcie rywalizacji nie zabrakło sportowych emocji jak również dopingu, a przede wszystkim dobrej zabawy.

Nasze przedszkole po zawziętej rywalizacji zajęło 2. miejsce na podium. Zmaganiom naszych przedszkolaków gorąco dopingował Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, który obecny był na zawodach.

Zwycięska drużyna: Przedszkole Motylek z Kazimierzy Wielkiej będzie reprezentowała nasz powiat w finale wojewódzkim w Kielcach.

Życzymy dalszych sukcesów i trzymamy za Was mocno kciuki!

Wszyscy uczestnicy sportowych zmagań otrzymali medale, natomiast zwycięzcy – dyplomy oraz puchary, które wręczali: Burmistrz Miasta i Gminy Kazimierza Wielka Adam Bodzioch, zastępca Burmistrza Gminy Kazimierza Wielka Łukasz Maderak, Wizytator Kuratorium w Kielcach Elżbieta Szczęsna-Kusak, Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz Marek Juszczyk, Wójt Gminy Bejsce Edward Krupa, w zastępstwie Wójta Gminy Czarnocin Małgorzata Szpyt.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, jesteście wspaniali!

Aleksandra Cugowska

Zdjęć w galerii: 13
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przerwa w dostawie wody - Senisławice, Chwalibogowice, Kraśniów, Ksany

W dniu 24.11.2022r.(czwartek) od godziny 8:00 do 15:00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowościach: Senisławice, Chwalibogowice,...