Wiadomości - Aktualności

Jesienne spotkanie integracyjno-animacyjne dla dzieci i młodzieży

Dodał: Radek Data: 2022-11-02 15:19:11 (czytane: 342)

W czwartek 27 października w Samorządowej Instytucji Kultury odbyło się spotkanie integracyjne dla dzieci i młodzieży wypełnione zabawami animacyjnymi, grami i doskonałą zabawą.

W spotkaniu wziął udział Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk. Pan Burmistrz zachęcał do częstego odwiedzania biblioteki oraz do korzystania z wszelkich form zajęć dodatkowych. Zaznaczył, że jako organizator biblioteki, gmina stara się zapewnić jak najlepsze warunki dla szerokiej działalności kulturalnej. Uczestnikom Pan Burmistrz życzył dobrej zabawy podczas tego integracyjnego spotkania mającego na celu zaprezentowanie ciekawej oferty Instytucji Kultury, na długie, jesienno-zimowe wieczory.

Zabawę rozkręcili najmłodsi uczestnicy imprezy, którzy doskonale się bawili z Panią Sylwią – animatorką. W tym czasie młodzież miło spędziła czas w pomieszczeniach biblioteki. Do swojej dyspozycji mieli klocki LEGO, gry planszowe i sprzęt komputerowy.

A później była zamiana. Młodzież rywalizowała podczas gier i zabaw proponowanych przez naszego gościa, a najmłodsi, wraz z rodzicami udali się do biblioteki. Tutaj zapoznali się z ofertą instytucji na najbliższe miesiące.

A co ciekawego znajduje się w naszej ofercie?

Instytucja Kultury zaprasza do udziału w zajęciach tanecznych skierowanych do dzieci oraz taneczno-fitnessowych skierowanych do młodzieży i osób dorosłych. Będą to zajęcia odpłatne, realizowane w poniedziałki, a ruszamy już 7 listopada.

Dzieci i młodzież mającą ochotę na zabawę klockami LEGO oraz spróbowanie swoich sił w programowaniu zapraszamy w środy o godz. 17.00.

W piątki o godz. 16.00 zapraszamy dzieci na zajęcia biblioteczno-plastyczne.

W bibliotece ruszamy z akcją „Mała książka wielki człowiek”. Projekt dla dzieci w wieku przedszkolnym realizowany jest w ramach ogólnopolskiej kampanii. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3 – 6 lat), które odwiedzi naszą bibliotekę wraz z rodzicem czy opiekunem i zostanie naszym czytelnikiem, otrzyma w prezencie wyjątkową „Wyprawkę Czytelniczą” na dobry czytelniczy start.
                                                                                                      
 Zapraszamy do biblioteki!!!

Kontakt do biblioteki: tel. 41 3518 026 lub 692 469 010.

Beata Adamczyk


Zdjęć w galerii: 25
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na obchody Narodowego Święta Niepodległości

...