Wiadomości - Aktualności

Zapraszamy do obejrzenia wystawy

Dodał: Bartek Data: 2022-10-26 13:28:24 (czytane: 367)

Samorządowa Instytucja Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu zaprasza do zwiedzania wystawy malarskiej Pani Stefanii Wójcik.

Stefania Wójcik ukończyła PLSP w Zamościu, kierunek – konserwacja zabytków, a następnie studia i dyplom na UMCS w Lublinie. Od 18 lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Prowadziła zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Pracuje w technice olejnej, akwareli, pasteli i batiku oraz pisała ikony. Jednak najbardziej fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości akwareli i oleju. Uczestniczy w wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach w muzeach i wielu domach w kraju i za granicą /Belgia, Niemcy, Holandia, W-Brytania, Hiszpania, Kanada, Australia ,USA/.

Zdobywczyni wielu nagród m. in: Nagrody Kuratora, Medalu Kuratora ,wielokrotnie Nagroda Burmistrza, Antka Roku , Prezesa PSNP, 2-krotnie Statuetki na Festiwalu Twórczości, 2 x nagrody Muzeów, wyróżnienia na Ogólnopolskim Biennale, wyróżnienia i nagrody m.in w Przeglądach Ogólnopolskich w Rzeszowie , w Zamościu itp.

Kwiaty i pejzaże, które stanowią temat wystawy zachwycają zwiedzających realizmem.

Prezentowane na wystawie prace można zakupić od malarki.

 

Beata Adamczyk

 DSC07003res.jpg     DSC07004res.jpg

 DSC07005res.jpg     DSC07006res.jpg

DSC07007res.jpg

 

 DSC07008res.jpg

 

 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na obchody Narodowego Święta Niepodległości

...