Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krzczonowie

Dodał: Bartek Data: 2022-10-24 10:45:04 (czytane: 861)

12 października 2022 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Krzczonowie odbyła się uroczystość związana z Dniem Edukacji Narodowej.

Na wstępie pani dyrektor Lucyna Tułak powitała przybyłych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec pana Sławomira Kowalczyka, emerytowanych nauczycieli i pracowników oraz nauczycieli, rodziców, uczniów i pracowników szkoły.

Przypomniała, że nauczyciele i uczniowie to dwie grupy, które nie mogłyby bez siebie nawzajem istnieć. Podziękowała organowi prowadzącemu za pomoc i opiekę nad szkołą.

Jak co roku nastąpiło też wręczenie przez panią dyrektor nagród wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom szkoły. Pani dyrektor otrzymała nagrodę od Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec.

Pan Burmistrz życzył nauczycielom satysfakcji z pracy i energii do działania, a uczniom, aby odkrywali swoje pasje i talenty, dowiadywali się w szkole ciągle nowych, interesujących rzeczy. Do życzeń pan Burmistrz dołączył piękny bukiet kwiatów, który złożył na ręce pani dyrektor.

Pani Małgorzata Woźniak w imieniu ZNP przekazała życzenia i upominki nauczycielkom, które osiągnęły kolejny stopień awansu zawodowego: pani Magdalena Trojan -nauczyciel mianowany i pani Barbara Zbertek -nauczyciel kontraktowy.

Artystyczną część spotkania rozpoczęły występy przedszkolaków. Pod kierunkiem swoich pań - Magdaleny Trojan i Barbary Zbertek dzieci zaprezentowały wiersze, ognisty taniec i piosenkę. Dalszą część spotkania wypełniły piękne występy uczniów, których przygotowali pani Lucyna Wieczorek i pan Wiesław Tomal. Na koniec odbyła się „Oskarowa Gala Jabłkowa”. Każdy z nauczycieli i gości został uznany mistrzem w swojej „kategorii” i obdarowany wspaniałym jabłkiem.

Na zakończenie uroczystości pani Dyrektor życzyła nauczycielom radości z wykonywanej pracy, cierpliwości i wytrwałości, a uczniom zapału do nauki bo „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić”.

Izabela Bryła

Gmina Opatowiec „Liderem Inwestycji”

Pismo samorządowe "Wspólnota" opublikowało ranking "Liderzy Inwestycji", w którym porównano ile pieniędzy, w przeliczeniu na mieszkańca,...