Wiadomości - Aktualności

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2022-10-24 10:39:06 (czytane: 960)

14 października to dzień szczególny - święto polskiej szkoły i wszystkich tych osób, które w różny sposób dbają o wykształcenie oraz wychowanie dzieci i młodzieży.

Dlaczego 14 października?  Otóż 14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej- pierwszą w Europie państwową władzę oświatową powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Dziś na pamiątkę tego wydarzenia 14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej zwany też Dniem Nauczyciela.
Uroczystość, która z tej okazji odbyła się 13 października w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Opatowcu, rozpoczęła się od powitania wszystkich zgromadzonych przez dyrektora Tomasza Palucha. Szczególnym gościem był Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk.
Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej zaprezentowali program artystyczny, w którym każdy mógł znaleźć coś dla siebie: nie zabrakło okolicznościowych wierszy, pięknych piosenek, obejrzeliśmy humorystyczne portrety nauczycieli w scence o awansie zawodowym, jednak najwięcej emocji dostarczył widzom taniec, który przeniósł nas na chwilę w gorące hawajskie klimaty.
Na zakończenie występu prowadzący program uczniowie podziękowali nauczycielom nie tylko za wiedzę, ale także za wyrozumiałość, uśmiech i przyjazną dłoń, a pozostałym pracownikom szkoły za ich codzienną troskę i opiekę. Dołączyli najserdeczniejsze życzenia wszystkiego, co najlepsze.
Szczególne podziękowania za wszelką pomoc i wsparcie uczniowie skierowali do Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec Sławomira Kowalczyka. Dołączyli serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności oraz bukiet kwiatów.
Dzień Komisji Edukacji Narodowej to również moment, w którym dyrektor w sposób szczególny wyróżnia nauczycieli i dziękuje za ich pracę. W tym roku nagrodę dyrektora otrzymali: Anna Kaczmarczyk, Katarzyna Sojka, Kinga Maj, Izabela Włosowicz, Ewa Cabaj. Nagrodzone również zostały pracownice obsługi: Jolanta Bernat i Małgorzata Ruta.
Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec - Pan Sławomir Kowalczyk również skierował do wszystkich nauczycieli podziękowania za ich trud i złożył serdeczne życzenia, dołączając do nich piękny bukiet kwiatów. Następnie wręczył nagrodę Burmistrza Dyrektorowi Tomaszowi Paluchowi.
Do podziękowań i życzeń dla nauczycieli przyłączyła się również prezes Oddziału ZNP p. Alicja Witkoś – Kłos. Przekazała także gratulacje oraz pamiątkowe upominki dla nauczycieli, którzy zdobyli kolejne stopnie awansu zawodowego: p. Izabela Włosowicz i Aleksandra Cugowska uzyskały stopień nauczyciela dyplomowanego oraz p. Edyta Szczecina – nauczyciela kontraktowego. Pani prezes poinformowała również zebranych, iż panie Jolanta Bernat i Małgorzata Ruta oraz pan Michał Łabuz należą już ponad trzydzieści lat do Oddziału ZNP w Opatowcu, w związku z tym otrzymali oni pamiątkowe upominki.

 Ewa Gajda

Zdjęć w galerii: 28
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Wideorelacja z Uroczystości upamiętnienia 78. rocznicy zestrzelenia przez Niemców alianckiego samolotu Liberator EW250 L

Zapraszamy do obejrzenia wideorelacji z Uroczystości upamiętnienia 78. rocznicy zestrzelenia przez Niemców alianckiego samolotu Liberator...