Wiadomości - Aktualności

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Dodał: Radek Data: 2022-06-06 14:25:29 (czytane: 796)

W niedzielę 5 czerwca 2022 r. w Kamiennej, przy pięknej słonecznej pogodzie, odbył się gminny Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorem tej imprezy był Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec. Współorganizatorami byli: Samorządowa Instytucja Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Opatowcu, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzczonowie, Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Kamiennej.

Uroczystego otwarcia festynu dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk, życząc licznie zgromadzonym uczestnikom dobrej i bezpiecznej zabawy, a wszystkim dzieciom z okazji Dnia Dziecka, radosnego i beztroskiego dzieciństwa. Pan Burmistrz podziękował również wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację tej pięknej imprezy, która przyniosła mnóstwo radości najmłodszym mieszkańcom z terenu całej gminy Opatowiec.

Zgromadzonych powitał także Sołtys Kamiennej – Tadeusz Domoń. Korzystając z okazji Pan Sołtys podziękował Samorządowi Gminy za ostatnio przeprowadzone prace, dzięki którym otoczenie budynku świetlicy wiejskiej doskonale nadaje się do realizacji inicjatyw takich jak rodziny festyn i będzie mogło bezpiecznie pełnić taką rolę w przyszłości. Mieszkańcom podziękował za aktywny udział zarówno podczas wykonywanych prac adaptacyjnych, jak i przy organizacji festynu.

Po oficjalnym otwarciu, dzieci ze szkół z terenu gminy oraz uczęszczające na zajęcia w instytucji kultury, zaprezentowały piękny i różnorodny program artystyczny, który bardzo podobał się zgromadzonej publiczności. Podczas występów pan Burmistrz wręczył dyplomy i nagrody dla najlepszych czytelników oraz dzieci biorących udział w ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka – wielki człowiek”, w której nasza biblioteka uczestniczy już od kilku lat.

Nauczyciele oraz pracownicy Urzędu Miasta I Gminy zadbali o aktywne zagospodarowanie czasu nie tylko najmłodszych uczestników imprezy, poprzez udział w licznych zabawach animacyjno-sportowych. Pracownicy biblioteki przygotowali zagadki książkowe, z którymi nasi młodzi czytelnicy doskonale sobie poradzili.

Dzieci chętnie korzystały z bezpłatnych atrakcji przygotowanych dla nich przez organizatora, czyli dmuchańców, malowania twarzy i licznych konkursów z nagrodami.

Festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Kamiennej, dzięki pięknej pogodzie i zaangażowaniu wielu osób, doskonale się udał i sprawił dzieciom wiele radości.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 221