Patriotyczne warsztaty w Instytucji Kultury

Dodał: gminaopatowiec Data: 2021-11-26 09:01:35 (czytane: 1454)

Tuż przed obchodami Narodowego Święta Niepodległości w Samorządowej Instytucji Kultury zrealizowano patriotyczne warsztaty.

Uczestniczące w zajęciach dzieci rozmawiały z Panią bibliotekarką o symbolach narodowych, o tym czym jest patriotyzm oraz o postaci Marszałka Józefa Piłsudskiego, z którym czujemy się szczególnie mocno związani. Podczas warsztatów dzieci własnoręcznie wykonały kotyliony i flagi narodowe.

Podobny charakter miały warsztaty połączone ze zbiórką drużyny harcerskiej ze Szkoły Podstawowej w Opatowcu. Harcerze wraz z opiekunami: P. Alicją Witkoś-Kłos i P. Anną Kaczmarczyk pod okiem prowadzącej warsztaty Pani Marzeny Nizińskiej robili kotyliony, które przypinali uczestnikom obchodów Narodowego Święta Niepodległości, śpiewali patriotyczne pieśni, a także zaprezentowali kilka harcerskich zabaw.

Beata Adamczyk

Mieszkanie dla repatriantów w Krzczonowie

Przywitaliśmy już w naszej gminie repatriantów z Kazachstanu Państwa Emilię i Stanisława Galitskich. Po przyjeździe do Polski czekało...