Warsztaty radiowe dla młodych odbiorców - spotkanie z p. Romanem Czejarkiem

Dodał: Bartek Data: 2021-10-12 14:10:18 (czytane: 1851)

Dziennikarstwo to dziś jeden z najciekawszych zawodów. Budzenie i rozwijanie zainteresowań dziennikarskich, inspirowanie do aktywności twórczej, nabywanie pewności siebie, nauka panowania nad głosem– to podstawowe cele warsztatów zrealizowanych 7 października 2021 r. w Samorządowej Instytucji Kultury pn. Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu w ramach projektu „Zmienimy smyka w super czytelnika” z  programu Partnerstwo dla książki.

Jak wygląda praca w radiu? jakie „triki” się tam stosuje? jakim warsztatem powinien posługiwać się dziennikarz? a także co to jest lid, raster lub prompter?

Na te i wiele innych pytań młodym odbiorcom audycji radiowych odpowiadał znany dziennikarz Polskiego Radia Roman Czejarek.

W warsztatach przez chwilę uczestniczył również Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomir Kowalczyk, który z zainteresowaniem wysłuchał ciekawostek dotyczących pracy radiowca.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali zasady i wypróbowali techniki rejestracji dźwięku i montażu radiowego. Przyglądali się technicznej stronie pracy nad dźwiękiem, przekonali się również, że przeprowadzenie wywiadu to niełatwa sztuka.

Beata Adamczyk

Mieszkanie dla repatriantów w Krzczonowie

Przywitaliśmy już w naszej gminie repatriantów z Kazachstanu Państwa Emilię i Stanisława Galitskich. Po przyjeździe do Polski czekało...