Wiadomości - Aktualności

Wspólne warsztaty i nie tylko...

Dodał: Bartek Data: 2021-09-24 08:14:47 (czytane: 399)

W poniedziałek 20 września 2021 r. gościliśmy grupę koleżanek z sąsiednich bibliotek. Odwiedziły nas: Joanna Kądziela-Kot z biblioteki w Czarnocinie, Jolanta Piwowarska z biblioteki w Złotej, Teresa Iwańska z Bejsc, Monika Wendel i Kinga Zawada-Korczak z Kazimierzy Wielkiej, Małgorzata Kornaś z biblioteki szkolnej w Brzostkowie.

Panie wzięły udział w warsztatach propagujących nowatorską metodę czytania wrażeniowego, realizowanych przez naszą bibliotekę w ramach projektu „Zmienimy smyka w super czytelnika”.

Prowadząca zajęcia Pani Małgorzata Swędrowska zapoznała uczestników z samą metodą, która wpływa na pogłębianie wrażliwości dzieci, wzmacnianie i zacieśnianie więzi, tworzenie klimatu bezpieczeństwa emocjonalnego, kształtowanie umiejętności wyrażania swoich uczuć. Zaprezentowała różne sposoby angażowania dzieci we wspólne czytanie, sposoby na podtrzymanie uwagi tych wymagających słuchaczy oraz swoje propozycje nietypowych książek, za pośrednictwem których można dotrzeć do nowych odbiorców.

Nasi goście otrzymali z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec – Sławomira Kowalczyka pamiątkowe albumy „Gmina Opatowiec dla Ciebie Polsko”. Panie były zaskoczone bardzo bogatą historią naszej gminy i miasta.

Po warsztatach wymieniały się pomysłami na nowe inicjatywy realizowane w poszczególnych bibliotekach, a na zakończenie wizyty zwiedziły naszą świeżo oddaną po remoncie bibliotekę i jej otoczenie.

Było to miłe i owocne spotkanie i jak zapewniały uczestniczki nie ostatnie, gdyż chętnie przyjadą zobaczyć efekty trwających aktualnie prac związanych z rewitalizację miasta.

 

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 7
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zmienimy smyka w super czytelnika

...