Dwadzieścia dwa tysiące złotych dla naszej biblioteki

Dodał: Bartek Data: 2021-04-23 14:10:01 (czytane: 1758)

Miło nam poinformować, że z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu udało się nam pozyskać kwotę 22 000, 00 zł., na realizację przez naszą Bibliotekę dwóch ciekawych projektów

Samorządowa Instytucja Kultury pod nazwą Gminna Biblioteka Publiczna w Opatowcu, w ramach ogólnopolskiego naboru do Programów Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w obszarze kultury i dziedzictwa narodowego na 2021 rok złożyła 3 wnioski.  Dwa z nich, złożone do programu „Partnerstwo dla książki”, zostały wysoko ocenione przez komisje konkursowe i będą realizowane przez naszą Bibliotekę w miesiącach wrzesień-grudzień 2021r.

Do programu „Partnerstwo dla książki” złożonych zostało około 650 wniosków z instytucji kultury z całej Polski, z czego około 270 udało się uzyskać dofinansowanie, a nasza instytucja znalazła się w tym gronie, w dodatku z dofinansowaniem do 2 wniosków. Cieszymy się, że dzięki dużemu wsparciu Ministerstwa Kultury nasi mieszkańcy, a głównie dzieci i młodzież z terenu gminy Opatowiec będą miały możliwość udziału w ciekawych zajęciach, warsztatach i spotkaniach autorskich, jakie zaplanowano w ramach działań projektowych.

Biblioteka będzie realizowała dwa projekty:

1) „Literacka strefa kreatywności”, to projekt skierowany do dzieci i młodzieży w wieku 7 - 18 lat. W ramach działań projektowych przeprowadzone zostaną spotkania autorskie ze znanymi i lubianymi autorami książek dla dzieci i młodzieży, cykl warsztatów – Internetowe narzędzia do pracy twórczej, podczas których uczestnicy będą mieli możliwość rozwijania swoich umiejętności w tworzeniu min. elementów graficznych, filmików, plakatów i wirtualnych wystaw. W ramach projektu zaplanowano również warsztaty z tworzenia memów literackich i motywów literackich na tkaninie.

2) „Zmieniamy smyka w super czytelnika” – to projekt skierowany do uczestników w wieku 5 – 12 lat. Działania projektowe będą obejmowały: cykliczne zajęcia animacyjne, warsztaty twórcze, warsztaty czytania wrażeniowego dla dzieci i rodziców oraz  warsztaty radiowe.

Wsparcie Ministerstwa Kultury w wysokości 22 000,00 zł. pokryje 80% kosztów działań projektowych, 20% czyli 5 500,00 zł. będzie pochodziło ze środków własnych biblioteki, pochodzących z budżetu gminy Opatowiec.
Inwestycja w człowieka to jedna z lepszych inwestycji. To inwestycja w przyszłość i rozwój. W naszej Małej Ojczyźnie staramy się, aby zwłaszcza  jej młodzi mieszkańcy mieli możliwość korzystania z nowoczesnych, ciekawych i atrakcyjnych form rozwoju, co zapewne zaowocuje w ich dalszym życiu.

Beata Adamczyk

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”

W ramach rewitalizacji zmienia się również nasza biblioteka

Dzięki pozyskanym przez Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec środkom, w ramach projektu „Rewitalizacja Opatowca szansą na rozwój...