Zakończenie prac związanych z budową boiska sportowego w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2020-10-28 13:34:36 (czytane: 1924)

Dobiegły końca prace polegające na przebudowie boiska sportowego na terenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Opatowcu.

Zadanie dotyczące przebudowy boiska rekreacyjno-szkolnego w Opatowcu zostało zrealizowane w ramach środków pozyskanych przez Gminę Opatowiec w ramach konkursowego działania 6.5 „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego pn. „Rewitalizacja Opatowca szansą na rozwój miejscowości o tysiącletniej tradycji i historii”, to aż 77 % wartości naszej inwestycji. Pozostałe środki, wkład własny gminy Opatowiec, zostały uzupełnione z dodatkowych środków rządowych, pozyskanych na ten cel przez Burmistrza MiG z Ministerstwa Sportu w ramach programu "Sportowa Polska".

Zakres prac obejmował budowę boiska sportowego o wymiarach 48x26 m z nawierzchnią sztuczną, z ogrodzeniem, piłkochwytami oraz bieżnią ze skocznią do skoku w dal. Na obiekcie powstało oświetlenie, umożliwiające użytkowanie boiska po zmroku.

Koszt inwestycji to  blisko 430 tys. złotych. Wykonawcą robót była Firma FRANCUZ Bogdana Francuza z Żębocina gm. Proszowice.

To jedna z nielicznych (dwie w naszej gminie), tak bardzo oczekiwanych, inwestycji na terenie naszego województwa, która została objęta niemal stuprocentowym dofinansowaniem ze środków pochodzących spoza budżetu gminnego. Składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie merytoryczne wsparcie udzielone gminie w tej materii pani wiceminister Sportu Annie Krupce oraz panu Posłowi na Sejm RP Krzysztofowi Lipcowi.

boiskoopat5res.jpg

boiskoopat1res.jpg

boiskoopat2res.jpg

boiskoopat3res.jpg