Narodowe Czytanie 2020

Dodał: Bartek Data: 2020-09-05 14:45:55 (czytane: 2244)

Nasza Biblioteka od kilku lat uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” organizowanej przez Prezydenta RP. W tym roku, w związku z panującą epidemią czytanie zorganizowano w samym centrum, na rynku w Opatowcu –

Po powitaniu zebranych, Beata Adamczyk- Dyrektor Samorządowej Instytucji Kultury, odczytała list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy skierowany do uczestników Narodowego Czytania 2020 r.

Jako pierwszy, wybrany przez siebie fragment odczytał Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec – Pan Sławomir Kowalczyk. Pan Burmistrz nakreślił zebranym, a zwłaszcza grupie młodzieży okoliczności powstania tego wybitnego dzieła jakim jest „Balladyna” Juliusza Słowackiego.

Uczestnicy z zainteresowaniem wysłuchali także garści informacji na temat twórcy oraz ciekawej interpretacji „Balladyny” zaprezentowanej przez Pana Michała Michalskiego – Sołtysa miejscowości Kraśniów.

Fragmenty dzieła były czytane również przez: Tomasza Palucha – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krzczonowie, nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Opatowcu i Krzczonowie, a także P. Elżbietę Glińską – emerytowaną nauczycielkę.

Przytoczone fragmenty i właściwe ich omówienie ukazały zwłaszcza młodszym uczestnikom ponadczasowość dzieła zawierającego uniwersalne treści.

Organizatorzy dziękują za udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania wszystkim  obecnym. Paniom Ewie Gajdzie, Małgorzacie Żydowskiej i Marii Pawłowskiej dziękujemy za przygotowanie młodzieży i odczytanie fragmentów tegorocznej lektury.

Beata Adamczyk

Azbest - nabór wniosków

Zawiadomienie o naborze wniosków o udzielenie dotacji na usunięcie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości znajdujących się na terenie...