Rozpoczęcie prac przy budowie boisk sportowych w gminie Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2020-08-23 12:05:42 (czytane: 2351)

Na terenie naszej gminy rozpoczęły się prace polegające na przebudowie boisk sportowych na obiektach Zespołów Szkolno-Przedszkolnych w Opatowcu i Krzczonowie.

Poprawa infrastruktury sportowej przy placówkach oświatowych Gminy Opatowiec to kolejne zadania realizowane w tym roku.

„Przebudowa boiska rekreacyjno-szkolnego w Opatowcu” jest zadaniem realizowanym w ramach działania 6.5 „Rewitalizacja obszarów miejskich i wiejskich” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego pn. „Rewitalizacja Opatowca szansą na rozwój miejscowości o tysiącletniej tradycji i historii”.

Wartość zadania  wynosi blisko 430 tys. złotych. Wykonawca wyłoniony w ramach procedury przetargowej to Firma FRANCUZ Bogdana Francuza z Żębocina gm. Proszowice.

W ramach przebudowy wykonane zostanie: boisko sportowe o wymiarach 48x26 m z nawierzchnią sztuczną, z ogrodzeniem, piłkochwytami, oświetleniem oraz bieżnia ze skocznią do skoku w dal.

Termin realizacji zadania przypada na 31 października 2020 roku.

DSC_0588res.jpg

DSC_0660res.jpg

DSC_0663res.jpg

„Budowa boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Krzczonowie” jest zadaniem realizowanym w ramach działania 7.4 „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”

Wartość zadania wynosi blisko 450 tys. złotych. Prace przewidują budowę boiska do piłki nożnej o nawierzchni trawiastej wraz systemem nawadniającym i piłkochwytami, boiska wielofunkcyjnego z poliuretanu, bieżni ze skocznią do skoku w dal.

Wykonawca Firma Dro-Mar Marcin Dróżdż ze Skaryszewa zakończy prace do dnia 30 września 2020 roku.

Warto dodać, że oba zadania zostały objęte dodatkowym dofinansowaniem z Ministerstwa Sportu w ramach  programu Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej „Sportowa Polska”.

DSC_0598res_1.jpg

DSC_0649res.jpg

DSC_0657res.jpg

Azbest - nabór wniosków