Wiadomości - Aktualności

Starostowie Dożynek Gminnych w Rogowie

Dodał: Bartek Data: 2019-08-06 13:41:39 (czytane: 1083)

Starostowie tegorocznych Dożynek Gminnych Pani Elżbieta Szabla i Pan Jarosław Szumilas zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Opatowiec dnia 15 sierpnia 2019 r. do sołectwa Rogów.

Uroczysta Msza Św. rozpocznie obchody Święta Plonów w naszej gminie, następnie czeka nas przemarsz barwnego korowodu oraz prezentacja i wybór najpiękniejszego wieńca dożynkowego. Nie zabraknie występów artystycznych, stoisk wystawienniczych Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Opatowiec i wielu innych atrakcji.
Poniżej przedstawiamy Państwu krótką charakterystykę naszych Starostów Dożynkowych:
Starościna:  
Elżbieta Szabla – mieszka w Rogowie, ma dwóch dorosłych synów i przeszlo dwuletniego wnuka. Wspólnie z mężem Romanem prowadzi rodzinne gospodarstwo rolne o powierzchni 13 hektarów specjalizujące się głównie w uprawie zbóż, fasoli oraz hodowli bydła. Przewodniczy organizacji Koła Gospodyń Wiejskich w Rogowie liczącego 21 osób. Społecznie udziela się podczas organizacji wszelkich imprez na terenie gminy Opatowiec. Wraz z mężem hobbystycznie zajmują się od ponad 20 lat wyplataniem wieńcy dożynkowych. Pani Ela jest mistrzynią domowej kuchni. Nie od dzisiaj wszyscy zachwycają się jej wspaniałymi ciastami, a na stoisku KGW królują roladki w cieście francuskim oraz nadziewane udka z kurczaka. Pani Elżbieta Szabla jest jedną z niewielu osób, które do dzisiaj własnoręcznie wypiekają chleb.
Starosta:
Jarosław Szumilas – mieszka we wsi Ksany, gdzie od lat jest sołtysem i naczelnikiem oraz wiceprezesem OSP Ksany. Ma czwórkę dorosłych dzieci, od paru miesięcy jest szczęśliwym dziadkiem. Pan Jarosław prowadzi wspólnie z żoną Joanną gospodarstwo rolne o powierzchni 12 hektarów ukierunkowane na uprawę kukurydzy, zbóż i fasoli oraz hodowlę bydła mlecznego i mięsnego. Prywatnie pan Jarosław to społecznik zaangażowany we wszystkie uroczystości gminne. Jest członkiem rady parafialnej w Starym Korczynie. Wspiera wszelkie inicjatywy lokalne. Corocznie jest współorganizatorem patriotycznych uroczystości pod pomnikiem w Ksanach. Gra na akordeonie i jeździ na rowerze, interesuje się sportem.
Informacja:
Tradycyjnie już na Dożynkach Gminnych odbędzie się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Do konkursu można zgłosić po jednym wieńcu z każdego sołectwa. Zwycięski wieniec będzie reprezentował Gminę Opatowiec na Dożynkach Powiatowych, które odbędą się w Kazimierzy Wielkiej 25 sierpnia 2019 r.

 

DSC_339_2.jpg