Wiadomości - Aktualności

Opatowiecka szkoła w "Chmurze Microsoft"

Dodał: Bartek Data: 2019-06-13 14:29:00 (czytane: 676)

W dniu 12 czerwca 2019 roku, w Kieleckim Parku Technologicznym, pani Katarzyna Nowacka - Świętokrzyski Wicekurator Oświaty oraz pani Agata Kapica - Manager Programu Microsoft dla Edukacji Microsoft Polska, przekazały dla dyrekcji, kadry pedagogicznej i uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu certyfikat i list gratulacyjny. Placówka (jako jedna z czternastu w województwie świętokrzyskim) została wyróżniona jako SZKOŁA W CHMURZE MICROSOFT, gdyż technologia informacyjno – komunikacyjna jest tam obecna zarówno w procesie edukacyjnym jak i w zarządzaniu.

„Szkoły w Chmurze Microsoft” to placówki dostosowujące się do dynamicznych przemian społecznych, gospodarczych i politycznych. W „Szkołach w Chmurze” nauczyciele stale podnoszą swoje kompetencje wykorzystując najnowsze rozwiązania w procesie zdobywania wiedzy i rozwoju umiejętności, bowiem mają dostęp do globalnej bazy szkoleń  i mogą uczestniczyć  takich  światowych programach jak: Microsoft Innovative Expert Educator (globalna sieć innowacyjnych pedagogów) czy Showcase School (globalna sieć innowacyjnych szkół).

W ramach programu Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu nie tylko kształci uczniów z wykorzystaniem nowych metod nauczania, ale przygotowuje uczniów do tego, jak mądrze i aktywnie używać technologii informacyjnych na każdym etapie edukacji. Ważnym elementem programu jest też budowanie efektywnej i szybkiej komunikacji pomiędzy kadrą, uczniami i rodzicami.

Dzięki udziałowi w programie „Szkoła w Chmurze” uczniowie z Opatowca mają zapewniony bezpłatny dostęp w ramach usługi Office 365 Education do najnowszego oprogramowania, które spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Transformacja cyfrowa edukacji to wyzwanie dla nas wszystkich – podkreśla Grzegorz Kozioł, który pełni funkcję szkolnego koordynatora wdrożenia usługi Office 365 Education w Opatowcu.

list_1.jpg
 

 20190612_150444_1.jpg