Wiadomości - Aktualności

Planetobus w Opatowcu

Dodał: Bartek Data: 2019-05-02 10:57:24 (czytane: 958)

Planetobus z pokazami "Niebo nad Nami- Wiosna" odwiedzi gminę Opatowiec w dniach 6-7 maja w ramach projektu Nauka dla Ciebie, realizowanego przez Centrum Nauki Kopernik wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Mobilne planetarium, podróżujące Planetobusem to duży namiot, z dachem w kształcie kopuły o średnicy 5 metrów. W środku mieści się 30–35 osób. Na półokrągłym „suficie” widzowie oglądną pokazy astronomiczne, prowadzone na żywo przez edukatorów CNK. W jasny dzień będzie można zobaczyć niebo pełne gwiazd, poznać najciekawsze konstelacje, układy planet i inne obiekty astronomiczne, a także odwiedzić Międzynarodową Stację Kosmiczną i dowiedzieć się, co robią na niej astronauci. Planetarium zostanie rozłożone na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wieczorem 6 maja w godzinach 20.00- 22.00 zaplanowano również warsztaty wspólnego oglądania gwiazd.

A3_planetobus_2019_4.jpg
 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...