Wiadomości - Aktualności

„Kultura, to coś dla mnie”

Dodał: Bartek Data: 2018-06-05 08:27:09 (czytane: 863)

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Opatowiec zakończyło realizację projektu pod nazwą „Kultura to coś dla mnie” dofinansowanego z Lokalnej Grupy Działania „Perły Ponidzia”.

Zakończono projekt pod nazwą „Kultura to coś dla mnie” dofinansowany z Lokalnej Grupy Działania „Perły Ponidzia” w ramach programu:  „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Kwota dofinansowania wynosiła 12 500 zł. i stanowiła 100% poniesionych kosztów.

Głównym celem zrealizowanego projektu było stworzenie warunków do aktywności społecznej, podniesienie wiedzy z zakresu kultury i sztuki oraz ochrony środowiska poprzez organizację trzech wyjazdów integracyjno – edukacyjnych dla osób dorosłych do Krakowa.

W programie wyjazdu przewidziano prelekcję ekologiczną, zwiedzanie Krakowa, obiadokolację oraz udział w sztuce teatralnej. W projekcie wzięło udział 150 osób dorosłych. Każda z osób uczestniczyła w jednym z trzech zaproponowanych przez organizatorów spektakli teatralnych.  „Pół żartem, pół sercem”, „Akt równoległy” i „Wszystko o kobietach” to spektakle pozostające w klimacie dobrej komedii, podczas których uczestnicy wyjazdów doskonale się bawili.  Uczestnicy, którzy wzięli udział w projekcie przekonali się, że spektakle teatralne stanowią bardzo dobrą kulturalną rozrywkę dla każdego. Zawierają one bogate źródło życiowych doświadczeń, z których można czerpać wręcz garściami. Warunkiem jest jednak dobór repertuaru do oczekiwań konkretnej grupy odbiorców. My postawiliśmy na nieco lżejszy repertuar. Uczestnicy naszego projektu długo wymieniali się wrażeniami dotyczącymi spektakli.

Przy udziale Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Gminy Opatowiec zrealizowano już wiele ciekawych inicjatyw skierowanych do lokalnej społeczności. Udaje się to dzięki dobrej współpracy z Samorządem Gminy oraz lokalnymi instytucjami. Mamy nadzieję, że aktywność członków stowarzyszenia będzie się przyczyniała do  szerokiej i owocnej działalności.

Beata Adamczyk

Zdjęć w galerii: 210
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Kolejne prace remontowe w Strażnicy OSP Opatowiec

Zamontowano kolejne, nowe drzwi garażowe w Strażnicy OSP w Opatowcu...