8 mln złotych dla Gminy Opatowiec z Rządowego Programu Polski Ład

Dodał: gminaopatowiec Data: 2021-10-28 14:37:56 (czytane: 863)

Prawie miliard złotych dostaną świętokrzyskie samorządy w ramach pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. Gmina Opatowiec otrzyma z tej puli 8 mln złotych.

Nabór wniosków trwał od 2 lipca do 15 sierpnia 2021 r. Każda jednostka samorządu terytorialnego lub też związek samorządów mogły zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie. W ostatnich dniach ogłoszono wyniki naboru.

Wszystkie nasze wnioski zostały pozytywnie ocenione i obejmują budowę oświetlenia drogowego na terenie gminy, budowę sieci wodociągowej oraz przebudowę i remont dróg gminnych i wewnętrznych.

Mieszkanie dla repatriantów w Krzczonowie

Przywitaliśmy już w naszej gminie repatriantów z Kazachstanu Państwa Emilię i Stanisława Galitskich. Po przyjeździe do Polski czekało...