76. Rocznica Pacyfikacji Opatowca

Dodał: Bartek Data: 2020-07-29 12:32:08 (czytane: 2110)

W dniu 29 lipca 2020 roku obchodziliśmy 76. Rocznicę upamiętnienia Pomordowanych Mieszkańców Opatowca w czasie II Wojny Światowej.

Uroczystości rozpoczęła Msza św. odprawiona przez ks. Ireneusza Zycha - proboszcza parafii  pw. św. Jakuba Apostoła w Opatowcu.

W uroczystości udział wzięli Burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Kowalczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Opatowcu Henryk Kryca, Skarbnik Miasta i Gminy Anna Klimaszewska-Luty, Członek Zarządu Powiatu Kazimierskiego Michał Szczerba oraz Mieszkańcy Opatowca.

Zebrani, po Mszy św. udali się na cmentarz parafialny w Opatowcu, gdzie złożono wieniec i zapalono znicze pod Mogiłą upamiętniającą Ofiary mordu sprzed 76-lat. Wtedy to Opatowiec został niemal całkowicie spalony, a od kul i płomieni zginęło 30 mieszkańców Opatowca, najmłodszy miał 6 lat.

Opis wydarzeń z tamtych dni przedstawiamy poniżej:

DSC_05621res.jpg

DSC_05711res.jpg

DSC_05761res.jpg

DSC_05791res.jpg

Azbest - nabór wniosków

Zawiadomienie o naborze wniosków o udzielenie dotacji na usunięcie wyrobów zawierających azbest z nieruchomości znajdujących się na terenie...