700 tys. na przedszkola w Gminie Opatowiec

Dodał: ugopatowiec Data: 2017-04-28 15:28:53 (czytane: 3904)

W dniu 21 kwietnia 2017 roku Zarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął konkurs „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej”.

W ramach tego działania, wniosek złożony przez Wójta Gminy Opatowiec pn. „Poprawa dostępu do edukacji przedszkolnej na terenie Gminy Opatowiec” uzyskał pozytywną opinię i otrzyma dofinansowanie w kwocie blisko 700 tys. zł. Koszt zadania, na które zostanie przyznana pomoc wyniesie ok. 900 tys. zł.

Nieużywany obecnie budynek po byłym przedszkolu w Krzczonowie, będzie gruntownie przebudowany i rozbudowany. Doposażone w pomoce dydaktyczne, zabawki oraz meble zostaną punkty przedszkolne w Krzczonowie i  w Opatowcu. Poza korzyściami płynącymi z poprawy infrastruktury technicznej, w ramach zadania zostanie zwiększona liczba grup przedszkolnych, w tym dzieci w wieku 3 lat.

Nasza infrastruktura przedszkolna będzie najnowocześniejszą w całym powiecie kazimierskim. To kolejne duże zadanie realizowane przez Gminę Opatowiec, skierowane ku najmłodszym mieszkańcom naszej gminy w ostatnich latach.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Spojrzenie cztery lata wstecz: Nowoczesne unijne przedszkole w Krzczonowie – już otwarte!