Wiadomości - Aktualności

60 tys. zł. na ubrania specjalne dla trzech jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych

Dodał: Bartek Data: 2019-12-10 09:08:58 (czytane: 797)

Gmina Opatowiec pozyskała dotację z Funduszu Sprawiedliwości na zakup ubrań specjalnych dla strażaków OSP z terenu gminy Opatowiec.

Burmistrz Miasta i Gminy Opatowiec Sławomir Kowalczyk, przy kontrasygnacie Skarbnika Gminy Anny Klimaszewskiej-Luty, podpisał w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie umowę na dofinansowanie zakupu 18 kompletów ubrań specjalnych dla strażaków OSP z Opatowca, Kociny i Chwalibogowic.

Ubrania specjalne, wykonane z unikalnego tworzywa sztucznego (polimeru), posiadające certyfikat Centrum Naukowo-Badawczego Ochrony Przeciwpożarowej o wysokiej odporności na czynniki termiczne i mechaniczne, zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwa i komfort pracy druhom strażakom podczas akcji ratunkowych, w sytuacjach często skrajnie trudnych.

Komplet, w kolorze piaskowym (żółtym), składa się z trzech części: kurtki zimowej, kurtki letniej oraz spodni, do użycia podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

Całkowita wartość umundurowania to ponad 58,500 złotych. Dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości wyniosło 57 500 złotych. Pozostała kwota (1 000 złotych) pochodzi z budżetu gminy Opatowiec.

msifslogo.jpg 

 

IMG_20191204_120102_res.jpg 

ubranie_specjalne_res.jpg
 

Zdjęcie poglądowe ubrania specjalnego 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...