Wiadomości - Aktualności

"Zielone światło" dla rozpoczęcia gazyfikacji gminy Opatowiec

Dodał: Bartek Data: 2019-03-04 15:02:17 (czytane: 3364)

List Intencyjny w sprawie budowy sieci gazowej w Senisławicach podpisany

Wynikiem starań i rozmów Burmistrza Miasta i Gminy Opatowiec z Dyrektorem Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. w Kielcach są czynione starania dla doprowadzenia instalacji gazu ziemnego na teren naszej gminy. W chwili obecnej szansa na realizację tego zadania pojawia się obszarze naszej gminy, znajdującym się najbliżej Nowego Korczyna (Winiary Dolne), gdzie PSG dysponuje odpowiednią infrastrukturą techniczną. Jest szansa, że gaz w Senisławicach popłynie jeszcze w tym roku.

W spotkaniu w dn. 4 marca 2019 r. w UMiG w Opatowcu, w którym uczestniczył Sławomir Kowalczyk  Burmistrz MiG Opatowiec oraz Radosław Słoniewski  Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego PSG Sp. z o.o., Oddział Kielce, poruszono zagadnienia w co do rozowju sieci gazowniczej w naszej gminie.

Odbyło się ono w obecności Zbigniewa Chutnika  Kierownika Działu Rozwoju i Obsługi Klienta z PSG, Anny Tańskiej-Zbróg – Starszego Specjalisty ds. Komunikacji z PSG. oraz Henryka Krycy Przewodniczącego Rady Miejskiej w Opatowcu i Łukasza Marca Z-cy Burmistrza MiG Opatowiec.

Spotkanie zakończyło się podpisaniem Listu Intencyjnego. Przewidziano w nim powstanie odcinka sieci gazowej średniego ciśnienia do miejscowości Senisławice w gminie Opatowiec. W liście tym określone zostały zasady współpracy pomiędzy zainteresowanymi stronami. PSG wykona wstępną analizę warunków ekonomicznych budowy gazociągu dystrybucyjnego. Gmina udzieli wszelkiej pomocy, poprzez organizację spotkań, przekazywanie dokumentów niezbędnych dla projektowania i realizacji inwestycji. Podjęte działania mają sprawić, że do końca 2019 roku w Senisławicach powstanie nowa sieć gazowa.

Byłoby to przełomowe wydarzenie w dziejach naszej gminy, zarazem powiatu kazimierskiego, w chwili obecnej w całości będącego poza strefą zaopatrzenia gazem ziemnym. W dalszej perspektywie, przewidywane są kolejne inwestycje w tym obszarze, związane z zaopatrzeniem w gaz ziemny z kierunku Busko-Zdrój przez Nowy Korczyn oraz Wiślicę

Spotkanie relacjonowały media:

TVP3 Kielce: Budowa sieci gazowej. Władze Opatowca podpisały list intencyjny

 Radio Kielce: Gdzie popłynie gaz w gminie Opatowiec?


 gaz11.jpg

gaz33.jpg 

gaz55.jpg 

gaz66.jpg 

gaz77.jpg 

gaz88.jpg 

gaz99.jpg 

Przeczytaj kolejną wiadomość:

Zaproszenie na półfinał Pucharu Ligi oraz finał I Ligi PLF 2019/20

W dniu 6 marca 2020 r. odbędą się mecze półfinałowe Pucharu Ligi, w których zagrają Wisła Opatowiec oraz Gladiator Krzczonów oraz...