Wiadomości - Aktualności

Spotkanie integracyjne uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych w Morawicy.

Dodał: Radek Data: 2022-06-14 13:48:52 (czytane: 520)

W dniu 10 czerwca 2022 r. odbyło się spotkanie integracyjne uczniów Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Opatowcu z uczniami Zespołu Placówek Oświatowych w Morawicy.

Opiekunowie szkoły z Morawicy wraz ze swymi wychowankami uczestniczyli w 29. Rajdzie „Wiosna na Ponidziu”, a jednym z punktów ich pieszej wędrówki był właśnie Opatowiec.

Po serdecznym powitaniu naszych gości rozegrany został mecz towarzyski, natomiast później wszyscy odtańczyli wspólnie tzw. taniec belgijski, znany również jako belgijka do słynnego utworu zespołu Laïs pt. 't Smidje .

Po atrakcjach przygotowanych przez naszych uczniów i uczennice czekała na gości niespodzianka w postaci pieczonych kiełbasek ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy w Opatowcu.

Rajd, w którym uczestniczyli wychowankowie Zespołu Placówek Oświatowych z Morawicy miał na celu popularyzację turystyki pieszej i aktywnego wypoczynku.

Podczas pieszej wędrówki dzieci poznawały piękno otaczającej przyrody oraz poznały historię Opatowca. Trasa tegorocznego rajdu wiodła przez Opatowiec i Wiślicę.

Spotkanie integracyjne miało na celu uświadomienie uczniom jak ważny jest ruch na świeżym powietrzu oraz jak atrakcyjnie można spędzić wolny czas.

Zdjęć w galerii: 9
Przeczytaj kolejną wiadomość:

Przebudowy dróg w gminie Opatowiec

Trwają prace przy przebudowie dróg w gminie Opatowiec. W ramach inwestycji przebudowanych zostanie 17 odcinków dróg, o łącznej długości...